GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Abdulhamit Han Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin Açılışı Yapıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı İlbank tarafından Kelkit ilçemizde inşa edilen Abdulhamit Han Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin açılış töreni gerçekleştirildi.
Abdulhamit Han Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin Açılışı Yapıldı

Törene, Gümüşhane Valisi Yücel Yavuz, Gümüşhane Milletvekilleri Doç. Dr. Kemalettin Aydın ve Feramuz Üstün, İlbank Genel Müdürü Mehmet Turgut Dedeoğlu, İlbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Veysel Ekmen, Kelkit Kaymakamı Ozan Gazel, İl Emniyet Müdürü Orhan Kar, İl Genel Meclisi Başkanı Şerif Bayraktar, İlbank Bölge Müdürü Salih Devran, ilçe belediye başkanları, kurum müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Oğuzhan Nas’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan tören, Kelkit Kaymakamlığı Mehter Takımının gösterisiyle devam etti. Mehteran gösterisinin ardından okul öğrencilerinden Tuğba Durak tarafından açılış konuşması yapılırken, İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, Kelkit Belediye Başkanı Ünal Yılmaz, İlbank Genel Müdürü Mehmet Turgut Dedeoğlu, İlbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Veysel Ekmen, Gümüşhane Milletvekilleri Doç. Dr. Kemalettin Aydın ve Feramuz Üstün tarafından birer selamlama konuşması yapıldı.

 Protokol üyelerinin selamlama konuşmalarının ardından yaptığı konuşmada, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza bağlı kuruluş olarak faaliyet gösteren İller Bankası’nın, belediyelere, il özel idarelerine ve köylere yönelik olarak altyapı ve üstyapı ihtiyaçlarını gidermek gayesiyle kurulduğunu ifade eden Vali Yavuz, “Son yapılan değişikliklerle anonim şirket haline getirilen İller Bankası’nın, değişen ülkemizde zamana ayak uydurma anlamında yapılan sosyal sorumluluk projelerine el atıklarının en somut göstergesi ve ülkemiz için belki de en önemli husus olan eğitim konusunda yaptıkları ilk hayırlı hizmetin açılışını gerçekleştirmek için buradayız.” dedi.

 Türkiye´nin ilerlemeye başladığı her dönemde içten ve dıştan engellemelerle karşılaştığını kaydeden Vali Yavuz, yakın geçmişte bizi birbirimize düşürmeye ve geleceğimizi sarsmaya yönelik çok değişik senaryolar uygulandığını ve bunların en barizinin de herkesin malumu olan o karanlık dönem olduğunu dile getirerek, ”Bu dönemde mesleki eğitimle ilgili zorunlu eğitim adı altında bir takım düzenlemeler yapıldı. İşte o projeler kapsamında İmam Hatip okulları ve diğer meslek okulları maalesef bilinçli bir şekilde uygulanan senaryo gereği hedef alındı. İmam Hatip öğrencilerinin sayısı bir anda 600 binden 60 bine düştü. Ama şimdi yapılan düzenlemelerle İmam Hatip liselerindeki öğrenci sayısı şu an itibariyle bir milyonu buldu.” şeklinde konuştu.

 Türk Milleti olarak içinde bulunduğumuz coğrafyadaki kaos ortamından ülkemizin zarar görmememiz için sağlam iradeli bir nesle ihtiyacımız olduğunu söyleyen Vali Yavuz, “Mensubu olmaktan gurur duyduğumuz İslam dininin özellikle İmam Hatip okullarında layıkıyla öğretilmesi yönünde yapılan düzenlemelere destek olmalı, bu konuda eksiklerimiz var ise tespit edip giderme konusunda hep birlikte gayret etmeli, Allah´tan korkan, kuldan utanan, dini ve imanı bütün bir nesil yetiştirebilmek için eğitimde kaliteyi artırmalıyız.” diye konuştu.

 Sadece İmam Hatip okullarında değil bütün okullarımıza devletimizin bütün gücüyle her türlü imkanı sağladığını ifade eden Vali Yavuz, yine İller Bankası tarafından Kelkit´te hem kız hem de erkek öğrencilerin kalabileceği büyük bir yurt yapılacağının müjdesini vererek, “Eğer niyetlerimiz halis olursa ve eğer birbirimizle değil de bizimle uğraşanlara karşı hep beraber mücadele etmeyi başarabilirsek, ki; artık bunu başardığımızı düşünüyorum, bizim geleceğimiz çok parlak olacaktır. Bu düşüncelerle, bu güzel binanın Kelkit’e kazandırılmasında emeği geçen herkese en derin saygı ve şükranlarımı sunuyorum, Allah onlardan razı olsun.” şeklinde konuştu.

 Vali Yavuz’un konuşmasının ardından törende hediye takdimi yapıldı. İlbank Bölge Müdürü Salih Devran ve İlbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Veysel Ekmen hediyelerini Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün ve Doç. Dr. Kemalettin Aydın’dan alırken, İlbank Genel Müdürü Mehmet Turgut Dedeoğlu’na hediyesi Gümüşhane Valisi Yücel Yavuz tarafından takdim edildi.

 Hediye takdim töreninin sonrasında açılış kurdelesini hep birlikte kesen protokol üyeleri, ardından okulu gezdiler.

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.