GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

27 Köye Mini EBA Destek Noktası Kuruldu

COVİD-19 Korona virüsle mücadelenin en üst seviyede olduğu bu günlerde interneti olmayan öğrenciler için fırsat eşitliği sağlanması amacıyla 27 köyde Mini Eğitim Bilişim Ağı (EBA )destek noktası oluşturdu.
27 Köye Mini EBA Destek Noktası Kuruldu

Geçtiğimiz günlerde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde Valiliğimizin talimatıyla, Vali Yardımcısı Mustafa Anteplioğlu internet erişimi olmayan öğrencilerin çevrimiçi derslere katılımı sağlanması için köy muhtarları ile bir araya gelinen toplantıda COVİD-19 Korona virüsle mücadelenin en üst seviyede olduğu bu günlerde interneti olmayan öğrenciler için köylerde mini Eğitim Bilişim Ağı (EBA) destek noktası oluşturulması karar verilmişti.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Türk Telekom yetkilileri ile görüşülerek uzaktan eğitim için gerekli altyapının tespit edildiği muhtarlar ile yapılan görüşmelerde 4 köyümüzde Mini EBA Destek noktası ihtiyacı bulunmadığı, 27 köyümüzde Mini EBA destek noktaları oluşturdu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı okullarımızın bilgisayar laboratuvarları, Z kütüphaneler, kodlama atölyeleri ve atıl bilgisayarlar bilişim teknolojileri öğretmenlerimizden oluşan komisyon tarafından bakımları yapılarak, İl Milli Eğitim Şube Müdürü İlyas Günay ve Fatih projesi il koordinatörü Yasin Demir, 27 köyde muhtarlar tarafından belirlenen köy konağı ve mevcut yerlere bilgisayar kurumları yapılarak yerinde incelendi.

Bakanlığımızın EBA, EBA CANLI DERS ve diğer uzaktan platformlar için gerekli ortamlar hazırlanarak 161 öğrencimiz çevrimiçi eğitim öğretim faaliyetleri öğrencilerimizin hizmetine açıldı.

 İl genelinde yine uzaktan eğitim imkânı bulunmayan öğrencilerimiz için pandemi kuralları göz önünde bulundurularak okullarımızda 66 EBA destek noktamız öğrencilerin hizmetine açıldı.

 Bir Gezici EBA destek noktası aracımız da hizmet vermek üzere, müdürlüğümüzde öğrencilerin kullanımına hazır hale getirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, "COVİD-19 salgını sebebiyle ülkemizde eğitim öğretim faaliyetleri EBA TV- EBA Canlı dersler ve EBA Destek noktaları gibi farklı çözümler ile devam etmektedir. Ülkece yaşadığımız bu zorlu süreçte okullarımızdan uzak kalan öğrencilerimizi eğitimin içinde tutabilmek için çalışmalarımızı yapıyoruz. Bakanlığımız öncülüğünde tüm Türkiye'de olduğu gibi ilimizde de EBA Destek noktaları oluşturulmuştur. Evinde interneti veya bilgisayarı olmayan öğrencilerimiz için Gümüşhane genelinde oluşturulan 66 adet EBA Destek Noktası öğrencilerimize sunulmuştur. Merkez ilçemizde yaptığımız ön çalışmada açık okulumuzun bulunmadığı toplam 27 köyümüze Mini EBA destek noktaları oluşturduk. EBA destek noktalarımız için internet ve bilgisayarlar muhtarlarımıza tutanak karşılığında zimmetlendi. Mini EBA destek Noktalarında emeği geçen Türk Telekom A.Ş yetkililerine, köy muhtarlarımıza, süreçte görev alan idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum" dedi.

22-10-202022-10-2020

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.