GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

20 bin 335 Öğrenci Karne Aldı

2015-2016 eğitim öğretim yılının birinci yarıyılı bugün sona erdi ve 20 bin 335 öğrenci karne aldı.
20 bin 335 Öğrenci Karne Aldı

   Ara tatil nedeniyle Dumlupınar İlkokulu Ortaokulunda karne töreni düzenlendi. Okulun yeni yapılan konferans salonunun açılışının da gerçekleştirildiği programda başarılı öğrencilere iftihar belgeleri ile Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavında (TEOG) tüm soruları doğru cevaplayan Aleyna Nur Usta’ya hediyeleri takdim edildi.

   Gümüşhane Valisi Yücel Yavuz burada yaptığı konuşmada geleceğimiz olan çocuklar için herşeyin seferber edildiğinin altını çizerek, il genelinde yapılan çalışmaların yanında en çok gururlandıkları faaliyetlerin eğitimdeki başarılar olduğuna vurgu yaptı.

    Eğitimde geçmiş yıllarda yakalanan başarının bu dönem daha iyi olacağını düşündüklerini dile getiren Vali Yavuz, Gümüşhane’nin geçtiğimiz yıl TEOG’da birinci olduğunu belirterek, velilere ve öğrencilere bir dizi tavsiyelerde bulundu.

   İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya ise tek hedeflerinin bir önceki yıl elde edilen başarıyı geçmek olduğunu söyledi. Gümüşhane eğitim ailesi olarak kapasiteyi yüzde 100 kullanma hedefiyle çalıştıklarını kaydeden Şahinkaya, karne tatilinde velilere çocuklarıyla arkadaş değil, rol model olmalarını, çocuklara da bol bol kitap okumalarını tavsiye etti.

     Okul müdürü İsa Aslan’da son bir yılda okulda yapılan çalışmaları sunum eşliğinde anlattı. 

      Yapılan konuşmaların ardından okulda başarılı olan öğrencilere iftihar belgesi ve çeşitli hediyeler ile Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavında (TEOG) tüm soruları doğru cevaplayan Aleyna Nur Usta’ya da hediye takdim edildi.

     Buradaki törenin ardından Vali Yavuz ve beraberindeki heyet birinci sınıf öğrencilerinin tamamının karnelerini verdi. Törende ayrıca Toplum Destekli Polisler tarafından öğrencilere çeşitli broşür ve hediyeler verildi.

    Törene Vali Yücel Yavuz, Vali Yardımcısı İsmail Özkan, Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Erdem, İl Emniyet Müdürü Orhan Kar, Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, AK Parti İl Başkanı Celalettin Köse, kamu kurum ve okul müdürleri, öğrenci ve veliler katıldı.

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.