GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2. Ulusal Çocuk Resim Yarışmasında Dereceye Girenlere Ödülleri Verildi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından ilkokul 2,3 ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen ‘Geleceğimizin Gözüyle Güvenilir Gıda-Ulusal Çocuk Resim Yarışmasında’ Gümüşhane’de dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
2. Ulusal Çocuk Resim Yarışmasında Dereceye Girenlere Ödülleri Verildi

   Yapılan değerlendirme sonucunda yarışmada ilk üç dereceye giren öğrencilerin tamamı da Aysın Rafet Ataç İlkokulu öğrencilerinden oluştu. Yarışmada birinciliği Buğrahan Karasapan, ikinciliği Sabri Utku Aydurmuş,  üçüncülüğü de Berfin Garip elde etti.

   Dereceye giren öğrencilere ödülleri İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Metin Yalvaç tarafından takdim edildi.

   Yarışmada birinci olan öğrenciye tablet, kılıf, bluetooth kulaklık,  ikinciye tablet, kılıf, üçüncüye ise bluetooth kulaklık hediye edildi.

    Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Metin Yalvaç yarışmada dereceye giren öğrencileri tebrik ederek, başarılarının devamını diledi. Yalvaç, yarışmanın 81 ilde yapılan ve Bakanlık tarafından genç nesillerin resim üzerinden gıda güvenirliliğine dair bilgi ve birikimlerini, beklenti ve hayallerini yansıtabilecekleri bir paylaşım platformu oluşturmak ve kamuoyunda gıda güvenilirliği ile ilgili farkındalıkları geliştirmek amacıyla, Milli Eğitim Bakanlığı ve proje sponsoru Türkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği (SETBİR) işbirliğinde İlkokul 2, 3 ve 4. Sınıf öğrencileri için düzenlendiğini söyledi.

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.