GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

12-18 Yaş Aile Eğitim Kursu Sertifika Töreni Düzenlendi

Ali Fuat Kadirbeyoğlu Anadolu Lisesinde düzenlenen "12–18 Yaş Aile Eğitimi Kursu " kapsamında eğitimini başarıyla tamamlayan 12 aileye düzenlenen törenle sertifikaları verildi.
12-18 Yaş Aile Eğitim Kursu Sertifika Töreni Düzenlendi

Ali Fuat Kadirbeyoğlu Anadolu Lisesinde düzenlenen sertifika törenine İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Eyüp Zengin, okul müdürü Nefil Ay, öğretmen ve veliler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya; "Dünya hep değişiyor, biz bile değişiyoruz farkında değiliz, 10 sene önceki elbiselerimiz, koltuklarımız, bardaklarımız artık demode oldu değiştiriyoruz ya da depoya kaldırıyoruz. İnsanların algıları da buna benzer. Biz çocuklarımıza yemek pişirmekle ütü yapmakla yetiştirdiğimizi zannediyoruz ki eğitimciler olarak aynı hataya biz de düşüyoruz. Dünya her gün yenilenirken herkesin yeni bir şeyler öğrenmeye ihtiyacı var; eğitim bir ekip ve organizasyon işidir. Çocuk sadece okulda yetişmiyor, hayat 24 saat devam ediyor. Ailelerimiz çocuklarımızın yatma saatlerine kadar müdahale etmeli.

En az öğrencilerimiz kadar veliler de teknoloji ve ilgi olarak donanımlı olmak zorunda eğer olamazsanız evlatlarınızla aranızdaki iletişim kopacak ve kontrol edemeyeceksiniz. Biz evlatlarımızın güçlü birey olmasını istiyoruz. İşte güçlü bireyler de bu okullardan ve sizin kendinizi donatmanızdan geçiyor. Bu öğrencilerimizi sanat, müzik, resim ve dini kurslara göndererek bir insan olmasını desteklemeliyiz." dedi

 

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Taş  ve Ali Fuat Kadirbeoğlu Anadolu Lisesi Müdürü Nefil Ay konuşmalarının ardından yapılan eğitim sonucunda İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, Halk Eğitim Müdürü Hasan Taş ve okul müdürü Nefil Ay tarafından sertifikalar verildi.

 

 

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.