GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tablet

Tablet

e-Tab5 Tablet Aktivasyonları Hakkında

·       -  Yoğun tablet dağıtımı ve aktivasyon talebi olduğu için aktivasyon sunucusu aktivasyon isteklerini kuyruğa alıyor ve belli bir sürede aktive edemezse aktivasyon isteğinizi sonlandırıp sizi kuruktan çıkarıyor. Bu sebeple aktivasyon gerçekleşmiyor. Tekrar tekrar denemek gerekli.

 

·       - Okullardaki f@tih ağı dışında bir internetten aktivasyon işlemi yapmak için kablosuz bağlantıyı gösterip şifresini girdikten sonra tableti kesinlikle bir kere kapatıp açın.

 

·       - Bluetooth ilk başta kapalı gelir. Aktivasyon işlemi tamamlandıktan sonra bir süre internete bağlı kaldığınızda gerekli güncellemeleri alır ve bluetooth açılır.

·         

          - Bazen ilk çalıştırıldığında dokunmatik ekran çalışmıyor gibi olur. Tablet kalemini kullanın. Kalem ile tableti kullanabiliyorsanız tableti kapatıp açın ekran çalışır duruma gelir. Bazı durumlarda bunu birkaç defa tekrarlamak gerekebilir.

 

·      - Tablet yukarıda anlatılan işlemlere rağmen ısrarla aktive olmuyor ise son çare olarak fabrika ayarlarına dönüp sıfırlayın. Sonrasında aktivasyon işlemlerini tekrarlayın.

·         Tablete yüklü uygulamaları kaldırmak için; Google Play e girin kaldıracağınız uygulamanın sayfasını bulun. Burada tekrar yükleyecekmişsiniz gibi kaldırabilirsiniz. Ya da; masaüstünde iken uygulama simgesine basılı tutunca yukarıda kaldır seçeneği var. Simgeyi oraya sürükleyin bu işlem ile uygulamayı kaldırabilirsiniz.

·         Ekran görüntüsü de;  güç tuşu ile ses kısma tuşuna birlikte basınca alınıyor.

 Telpa Teknik servise kargo ile  gönderilen tabletlerin taşıma sırasında zarar görmemesi ve sağlık bir şeklinde teknik servise ulaşması için ;

·         Telpa tarafında gönderilen kutu ve kolilerin kargo ile gönderilmiş olup bu kolilerin kullanılmasını,

·         Okullarımız  tarafında tabletlerin tek tek değil toplu bir şekilde gönderilmesi,

·         Tabletlerin kılıf veya kutusu ile birlikte ambalajlanmasını,

·         Özellikle tablet dağıtımı sırasında gönderilen taşıma kapasitesi sağlam kolilerin saklanmasını ve bu kolilerin kullanılmasını,

                Kargolama talimatı

Eğitimde FATİH Projesi kapsamında öğrencilerimize ve öğretmenlerimize verilen tablet bilgisayar setlerine ilişkin teslim alma, dağıtım, kullanım, arıza, servis işlemleri, garanti kapsamı ile tayin, nakil ve benzeri durumlarda izlenecek yönteme ilişkin usul ve esasları belirlemek amacıyla hazırlanan “Millî Eğitim Bakanlığı Eğitimde Fatih Projesi Kapsamında Dağıtımı Yapılacak Tablet Bilgisayar Setlerine İlişkin Usul ve Esaslar Yönergesi” 2695 Sayılı Tebliğler Dergisinde yayınlanmıştır.


Fatih Projesi kapsamında ilinizde dağıtımı yapılan/yapılacak tablet bilgisayar setleri ile ilgili iş ve işlemlerin yönerge doğrultusunda yapılması hususunda bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

            Yönerge

 

Aktivasyon Sorunu

Tablet Bilgisayarlarda aktivasyon sorunu olur ise kurum resmi e-postası üzerinden mdm@eba.gov.tr adresine, tablet bilgisayarın kullanıcı tc kimlik numarası ile tablet seri numarasını ve sorunumuzu belirten bir e-posta gönderin. En az 24 saat sonrasında tabletiniz sıfırlanacaktır.

 

Tablet aktivasyon hata kodları açıklamaları

EBA hata kodları ve açıklamaları.

EBA.001 - İşlem başarılı,

EBA.002 - TC kimlik numarası hatalı

EBA.003 - Parametre Hatası

EBA.004 - Ip token sorgulamaya yetkili değil

EBA.005 - Parametre Hatalı

EBA.006 - İşlem hatalı

EBA.007 - Oturum adı ve/ya şifresi hatalı

EBA.008 - Veri tabanına veriler kaydedilirken hata oluştu

EBA.012 - Web servisten yanıt gelmiyor

EBA.013 - Şifre ve TC kimlik numarası uyumsuz

EBA.017 - TC kimlik numarası ve/ya seri numarası daha önce kayıtlı

EBA.021 - Tablet kullanıcı adı-şifresini 5 defadan fazla hatalı girdiniz

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.