Haberler Kız Teknik Ve Meslek Lisesi Bünyesinde Hasta Ve Yaşlı Hizmetleri Alanı Açıldı

Kız Teknik Ve Meslek Lisesi Bünyesinde Hasta Ve Yaşlı Hizmetleri Alanı Açıldı

İlimizde ilk kez açılan Hasta ve Yaşlı Hizmetleri Alanına, Kız Teknik ve Meslek Lisesi bünyesinde 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılı itibari ile öğrenci kabul edilecektir.

Konu ile ilgili açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mesut Olgun “ Kız Teknik ve Meslek Lisesi’ne açılan Hasta ve Yaşlı Hizmetleri Alanı bölümünü bitiren öğrenciler, kamu ve özel sektöre ait Huzurevleri, Bakımevleri, Yaşlı ve Özürlü Rehabilitasyon Merkezleri, Hastaneler ve Polikliniklerde istihdam edilebilecekler.

Olgun, Kız Teknik Ve Meslek Lisesi okulunda bulunan bölümlerin gelişen dünya şartları içerisinde istihdama daha çok katkı sağlayan bölümler olmasını istiyoruz. Bu kapsamda Hasta ve Yaşlı Bakımı Bölümü, ilimize ciddi katkı sağlayacağını belirtti.

Ortaöğretim okullarında kız öğrencilerin okullaşma oranı son önemli artış sağladığını söyleyen Olgun, Hasta ve Yaşlı Bakımı Bölümünden mezun olan öğrenciler, Diyaliz, Evde Hasta Bakımı, Fizyoterapi, İlk ve Acil Yardım, Yaşlı Bakımı gibi bazı 2 yıllık yüksek okullara sınavsız geçiş hakkı ile kayıt yaptırılacağını söyledi.

Dört yıllık lisans bölümlerine de devam edebilen (Ebelik, hemşirelik) öğrenciler, bu bölümleri bitirdikten sonra ciddi bir istihdam imkânına kavuşacaklar.

 

 Yayın:07.08.2012 - Güncelleme:07.08.2012 - 14:04 - Görüntülenme:793