GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Değerler Eğitimi Kısa Film Yarışması Başvuruları Başladı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gümüşhane Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan  “Değerler Eğitimi Kısa Film Yarışması”  Bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Değerler Eğitimi Kısa Film Yarışması Başvuruları Başladı

Yönetmen Serkan Eryılmaz’ın konuşmacı olarak katıldığı toplantı, Gümüşhane Merkez İlçedeki Lise öğrencilerine ve öğretmenlerine yönelik Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleşti.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan; “Öğrencilerimize değerlerimiz üzerinde düşünmeyi sağlayarak, sinema sanatında yeteneklerini geliştirmeyi hedeflediğimiz bu projenin faydalı olacağına inanıyoruz. Sanat ve estetikte ilerleyemeyen toplumlar hiçbir alanda ilerleyemez. Bu nedenle sadece öğrencilerimize değil, toplumumuza katkı sağlayacaktır.” Dedi 

 

Yarışmanın Jüri üyeleri İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültelerince oluşturulacak; ayrıca Gümüşhane Üniversitesi tarafından Lise Öğrencilerine ve Rehber Öğretmenlere yönelik eğitimler verilecek.

 

Toplantıya İl Milli Eğitim Şube Müdürü Seyit Tok, Yönetmen Serkan Eryılmaz, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

YARIŞMANIN KONUSU;

Sevgi, Saygı, Aile, Eğitim, Dürüstlük, Adalet, vb. olmak üzere toplumsal yaşamın her alanında, bizi biz yapan “ULUSAL DEĞERLERİMİZDİR.”

 

BAŞVURU KOŞULLARI;

Yarışmaya Gümüşhane İl genelinde eğitim gören bütün Lise öğrencileri başvurabilir.

Yarışmaya katılacak filmler en az 1, en fazla 7 dakika olmalıdır.

Eserler yarışmaya. AVI, MOV. MKV (HD / SD ) uzantılı dosya olarak gönderilmelidir.

Yarışmada tür kısıtlaması yoktur. (animasyon, belgesel vb.)

Adaylar bireysel ya da ekip olarak başvuru yapabilir, birden fazla çalışmayla yarışmaya katılabilirler.

 

Başvuru belgesindeki tüm bilgilerin doğruluğu, bu bilgilere ve esere ilişkin doğabilecek tüm hukuki sorunlar ve sorumluluklar başvuru belgesindeki imza sahibi rehber öğretmene aittir.

Filmin 4 adet DVD kopyası – Gösterime uygun, minimum 1920x1080 piksel çözünürlüğünde her kopyanın üzerine yönetmenin adı, soyadı, filmin adı, süresi yazılmış olmalı.

Yarışmaya başvuru yapacak öğrenciler ekteki başvuru formunu rehber öğretmenleriyle birlikte doldurarak okul idarelerine teslim edecek, okul idareleri vasıtasıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimine ulaştırılacaktır.

 

Katılımcı, yarışmaya katıldıktan sonra filmini geri çekemez. Kopyalar iade edilmez. Gönderilen filmlerin yayın hakları İl Milli Eğitim Müdürlüğüne aittir.

 

SON BAŞVURU TARİHİ: 12 Nisan 2019

 

ÖDÜLLER

1.3000,00 TL

2.2000,00 TL

3.1000,00 TL

19-12-2018

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.