GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2023 Eğitim Vizyonu Çalıştayı Düzenlendi

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından “2023 eğitim Vizyonu Işığında Gümüşhane Eğitim Çalıştayı” düzenlendi.  
2023 Eğitim Vizyonu Çalıştayı Düzenlendi

Milli Eğitim Bakanlığının kamuoyuyla paylaştığı 2023 Eğitim vizyonu; eğitimin daha nitelikli olmasını, insan odaklı becerilerini hedefleyen bir eğitim felsefesinden bahsetmektedir. Bu felsefeni eğitimin bütün paydaşlarınca daha iyi anlaşılması için ilimiz eğitim faaliyetlerini değerlendirerek eğitime katkı sağlamak amacıyla 2023 Eğitim Vizyonu Işığında Gümüşhane Eğitim Çalıştayı düzenlendi. 

Çalıştaya, Gümüşhane Üniversitesi, Gümüşhane Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Müftülüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Sanayi ve Ticaret Odası İl Müdürlüğü, Ticaret İl Müdürlüğü, Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, İş-Kur İl Müdürlüğü, Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, İl Nüfus ve Vatandaşlık İl Müdürlüğü, İl Göç İdaresi Müdürlüğü İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Ticaret Odası Başkanlığı, Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği Başkanlığı, Esnaf ve Kefalet Kooperatif Başkanlığı, GÜSİAD Gümüşhane Şube Başkanlığı, Sanatkârlar Odası Başkanlığı, Muhtarlar Derneği Başkanı, Gazeteciler Cemiyeti Derneği Başkanı, Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı, Kent Konseyi Başkanı, Kızılay Başkanı, Kadınlar Birliği Şube Başkanı, TEMA Vakfı Gümüşhane Temsilcisi, Yeşilay Başkanı, Sendikalar, Gümüşhane kültür sanat gençlik ve spor kulübü Derneği ve Gümüşhane Sanat Tiyatrosu temsilcileri katıldı.

 Gerçekleştirilen çalıştaya “Akademik Başarı ve Sosyal Kültürel ve Sportif Faaliyetler, İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi, Özel Eğitim, Rehberlik ve Özel Öğretim Kurumları, Mesleki ve Teknik Eğitim ve Hayat Boyu Eğitim, Din Öğretimi, Eğitime Erişim - Eğitim Finansmanı ve Eğitim Ortamlarının Planlanması başlıkları altında komisyon oluşturuldu.

 Yaklaşık ikiyüz kişinin katıldığı çalıştay, Hayme Ana Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, İbni Sina Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Zigana Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve Fatih Anadolu İmam Hatip Lisesinde eğitim paydaşlarıyla gerçekleşti. Katılımcılar akademik başarıların değerlendirilmesi, destekleme kurslarının yeniden yapılandırılması, okul aile birlikleri sürece katkısının sağlanması, Ölçme değerlendirme süreçlerinin değerlendirilmesi, sosyal sportif ve kültürel faaliyetlerin önemini okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılmasına yönelik tedbirler, okul yöneticileri becerilerinin geliştirilmesi, özel eğitim çalışmalarının değerlendirilmesi ve mezunlarının istihdamına yönelik çalışmalar, mesleki ve teknik eğitimde mevcut durum, paydaşlarla işbirliği, Hayat Boyu faaliyetlerinin yaygınlaştırılması, değerler eğitimi, eğitimin finansman ve paydaşlara katkısı gibi konularda görüş ve önerileriyle çalıştaya katkı sağladılar.

 Dört okulda oluşturulan altı komisyonu tek tek ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan; “İnsanı maddi manevi tüm varlık unsurlarıyla bir bütün olarak gören bakışı temsil eden 2023 Eğitim Vizyonu Belgesi’nin en temel felsefesi insanı tekrar hak ettiği biçimde eğitim gündemine taşımaktır. Bu maksatla düzenlediğimiz çalıştaya olumsuz hava şartlarına rağmen tüm davetlilere iştiraklerinden dolayı teşekkür ederim. Bu toplumda yaşayan her bireyin eğitimle ilgili söyleyecek birkaç cümlesi elbette vardır. Bu fikirlerinizi kurum olarak önemsiyoruz. Tüm faaliyetlerimize katkı sağlayacağı inancındayız. Katılımın en üst seviyede olmasından dolayı ve çalıştay sırasında sağlayacağınız diğer katkılar için şimdiden teşekkür ediyorum.” dedi.

 2023 Eğitim Vizyonu Çalıştayı kapanış ve paylaşım toplantısı 14 Ocak 2019 Pazartesi günü saat 14:00´da Gümüşhane Kültür Merkezinde Sayın Valimiz Kamuran Taşbilek ve protokol katılımı ile gerçekleştirilecek.

09-01-201909-01-201909-01-201909-01-201909-01-201909-01-201909-01-201909-01-201909-01-201909-01-201909-01-201909-01-201909-01-201909-01-2019

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.